18.06.2012, 08:51, Stáří: 12 r.

Projekt E-Synergie otevírá studentům Pedagogické fakulty UP brány do světa bezpečného internetu

Autor: Kamil Kopecký

Projekt E-Synergie – vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace (CZ.1.07/2.4.00/17.0062) nabízí studentům i pedagogům Pedagogické fakulty UP účast v zajímavém projektu zaměřeném na témata spojená s bezpečným chováním na internetu a rizikovými jevy spojenými s internetem a mobilními telefony. Projekt se zaměřuje na témata: kyberšikana, kybergrooming, sexting, stalking a kyberstalking, rizikové chování v sociálních sítích, závislostní chování ve vztahu k internetu (IAD, FAD) a na další související jevy.

Díky projektu E-Synergie můžete navštívit zajímavé přednášky a workshopy, seznámit se s velkým množstvím případů spojených se zneužitím internetu a mobilních telefonů, seznámit se s práci Policie ČR (navštívit mimo jiné výslechové místnosti pro děti, vyzkoušet si IDENTIKIT, strávit čas v policejní cele, navštívit operační středisko, seznámit se s policejní technikou atd.), absolvovat exkurze a odborné stáže u partnerů projektu, podívat se do zákulisí velkých firem a nadnárodních korporací.

A na co se můžete v rámci projektu E-Synergie těšit?

A. Odborné přednášky a workshopy:

Kamil Kopecký, René Szotkowski a kol.

Univerzita Palackého v Olomouci, E-Bezpečí, Centrum PRVoK

Rizika internetu pohledem projektu E-Bezpečí (kyberšikana, happy slapping, kybergrooming, sexting, stalking a kyberstalking, sociální inženýrství, rizika Facebooku)

Michal Kolář
přední český etoped a psychoterapeut

Školní šikana a nová cesta k její léčbě, šikana vs. kyberšikana

Vojtěch Bednář
E-Bezpečí, AVEMEDIA, sociolog, publicista

Sociální sítě a jejich rizika, rizika Facebooku

Michal Poláček a kol.
OSPOD, Krajský úřad Olomouckého kraje

Sociálně-právní ochrana dětí pohledem OSPOD (přednášky, exkurze, modelové případy)

Martina Velikovská
Krajské ředitelství policie ČR Olomouc

Práce policejního psychologa, krizová intervence

Martin Kožíšek a kol.
Seznam.cz, manažer internetové bezpečnosti

Sociální sítě, sociální inženýrství a jejich rizika, film Seznam se bezpečně 1, 2

Eva Martinicová
Google Czech Republic, policy manažerka

Centrum bezpečnosti pro děti a rodiče

Stáže a exkurze pro rok 2012/2013:

P-centrum, o.s

Středisko sociální prevence Olomouc

OSPOD, kurátor pro děti a mládež

Český rozhlas Olomouc

Krajské ředitelství Policie ČR

Ministerstvo vnitra ČR

Policejní muzeum

Operační středisko Policie hlavního města Prahy

Praha

Vodafone Czech Republic (centrála)

Seznam.cz

(centrála)

Praha

Google Czech Republic (česká pobočka)

Praha

Více informací včetně možností registrace naleznete na internetových stránkách projektu www.esynergie.cz.

Projekt E-Synergie je realizován týmem E-Bezpečí Centra prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.