04.07.2012, 16:14, Stáří: 12 r.

Vyhlášení druhého kola přijímacího řízení do doktorského studia na PdF UP

Autor: -pdf-

Z rozhodnutí děkanky Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci bylo vyhlášeno druhé  kolo  přijímacího řízení v doktorský studijních programech:

• Pedagogika (doporučená témata jsou uvedena v odkazu na webové stránce určené pro doktorské studium Ph.D.),
  • Speciální pedagogika,
  • Hudební teorie a pedagogika,
  • Výtvarná výchova (teorie výtvarné pedagogiky a výtvarné tvorby)

specifické požadavky  pro přijímací řízení studia teorie výtvarné pedagogiky a výtvarné tvorby

• Education
  • Special education
  • Education
  • Music theory and Education

Lhůta pro zasílání přihlášek: do 28. srpna 2012

Termín přijímacích zkoušek: 3. září 2012

Požadavky přijímací zkoušky:

Přijímací zkouška na doktorské studijní programy je ústní. Zaměřuje se na prověření odborné způsobilosti uchazeče v rámci oboru (komplexní prověrka),  včetně schopnosti komunikovat v daném oboru v cizím jazyce (odborná terminologie). Dále je diskutováno o předložených tezích disertační práce.Ke studiu může být přijat uchazeč, který úspěšně ukončil magisterské vzdělání (příslušného magisterského programu), prokáže odbornou způsobilost v rámci oboru, jakož i odpovídající znalosti odborného cizího jazyka.

Přihlášky se přijímají pouze v písemné formě.

Přílohy k přihlášce:

• ověřená kopie diplomu (lze nahradit prohlášením uchazeče, že doposud studuje /konkrétní obor/ a studium dokonči do doby konání přijímacích zkoušek /konkrétní termín/),
  • strukturovaný životopis,
  • teze zamýšlené disertační práce v rozsahu cca 3 – 5 stran,
  • seznam publikační činnosti uchazeče,
  • prohlášení uchazeče o eventuálním předchozím studiu v doktorském studijním programu,
  • doklad o úhradě administrativního poplatku za přihlášku (ústřižek složenky nebo doklad  o provedení úhrady poplatku převodem na účet)
  • Přílohy zasílejte na adresu:
    Pedagogická fakulta UP v Olomouci
    studijní oddělení – Mgr. Jana Dostálová
    Žižkovo nám. 5
    771 40  Olomouc

Výše administrativní poplatku: 590,-za přihlášku
Banka: Komerční banka, a. s. Olomouc
Účet: 19 (předčíslí účtu) 1096330227 (vyplňovat zprava doleva)
Kód banky: 0100
Variabilní symbol: 416492 (vyplňovat zprava doleva)
Konstantní symbol: 0379
Specifický symbol: číslo elektronické přihlášky, automaticky vygenerované počítačem při jejím vyplnění
Adresa majitele účtu:
Univerzita Palackého v Olomouci,
Křížkovského 8,
771 47 Olomouc.

V případě neúčasti v přijímacím řízení nebo neúspěchu uchazeče u přijímací zkoušky se poplatek nevrací.